"Kanguru" Matematik Yarışmasından okulumuza birincilik!

  Previous Next

  "Kanguru" Matematik Yarışmasından okulumuza birincilik!

  Her yılın Mart ayının üçüncü haftası bütün dünyada milyonlarca (6 milyondan fazla) öğrenci önemli bir uluslararası matematik organizasyonun parçası olmakta, Kanguru Matematik yarışmasına katılmaktadırlar.

  Yarışma ve sınavlarla öğrencilerin matematiğe olan ilgisini çekmek ve matematikte yetenekli öğrencileri daha da motive etmek amacıyla 1994 yılından beri dünyanın birçok ülkesinde yapılmaktadır.

  Yunanistan’ın Kanguru üyeliği Ekim 2006’da gerçekleşmiş ve bu tarihten itibaren de ülke çapında yarışmalar düzenlenmeye başlamıştır. Şehrimizde ilk defa geçen yıl (2017) düzenlenen yarışmaya birçok okulun yanı sıra okulumuz da ortaokul ve lise öğrencilerinden oluşan kırk kişilik bir grupla katılmıştı. Bu yıl da gerçekleştirilen organizasyona okulumuz Aydın HALİL gözetiminde yirmi kişilik bir grupla katılım sağlamıştır.

  17 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirilen yarışma sonucunda Rodop ili liselerinden altı öğrenci dereceye girmiştir. Bu dereceye girenlerden dördü okulumuz öğrencisidir.

  Matematik yarışması değişik kategorilere ayrılmakta ve değerlendirme de buna göre yapılmaktadır. Yapılan değerlendirmeler sonucunda lise iki öğrencisi Tunahan HACI, lise üç öğrencilerinden Nurdan MUSTAFA, Hüseyin MUSTAFA PAŞA ve Mehmet HÜSEYİN üstün başarı göstererek birincilik ödülünü almaya hak kazanmıştır.

  Bu başarıyı yakalamak için gayretlerini esirgemeyen Matematik öğretmeni Aydın HALİL’i ve dereceye giren ve katılım sağlayıp bizleri en iyi şekilde temsil eden öğrencilerimizi okul encümen heyeti ve okul idaresi olarak tebrik ederek başarılarının devamını dileriz.

  Yarışmaya Katılan Öğrenciler:

  Hümeyra MUHTAR SALİ

  Esra BÖLÜK BAŞI

  Ebru MOLLA AMET ALİ

  Eren KURT HÜSEYİN

  Emir MOLLA MUSTAFA

  Melek NURİ

  Nurdan MUSTAFA

  Ayşegül FEİZ

  Hüseyin MUSTAFA PAŞA

  Tunahan HACI

  İclal MOLLA HÜSEYİN

  Fatma HASAN

  Buket TOPAL MEMET

  Arda HACI İSMAİL MUHTEREM

  Mehmet HÜSEYİN

  Sema AMET

  Fatih YAKUP

  Arda SARICALI

  Elif DİKME SÜLEYMAN

  Taha MEMİŞ AMET

  ©2017 Burasi Batı Trakya. Tüm Hakları Saklıdır.

  Please publish modules in offcanvas position.