ÇOCUKLARIMIZI AZINLIK OKULLARINA GÖNDERİYORUZ

  ÇOCUKLARIMIZI AZINLIK OKULLARINA GÖNDERİYORUZ

  AZINLIK OKULLARI ENCÜMENLER BİRLİĞİ DERNEĞİ

  İletişim Bilgileri:

  Adres: A.Papadima 5, Komotini

  Tel.& Faks :2531035758

  e-mail :Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

                  

  Konu: Azınlık Okullarına Kayıt işlemleri  

                                                                                                               14-05-2019

  ÇOCUKLARIMIZI AZINLIK OKULLARINA GÖNDERİYORUZ

                   Okumaya , yazmaya , ilme ve bilime büyük bir değer veren , bilenlerle bilmeyenleri bir tutmayan , alimin ölümünü alemin ölümü olarak gören bir medeniyetin mensupları olarak geleceğimizin teminatı nesillerimizin yetişmesi için doğru kararlar almak , pişmanlık duymayacağımız adımlar atmak , bireysel ve toplumsal birlikteliğimizi perçinleme adına okullarımıza sahip çıkıyor ve çocuklarımızı azınlık okullarına gönderiyoruz.

  Yeni başlayacak olan yavrularımız için çok önemli olan bu seçim , devam eden çocuklarımız için de aynı önemdedir. Günlük düşüncelerle ve bilimselliği olmayan yaklaşımlarla çocuklarımızı ara sınıflardan alıp bir başka okula göndermekle çocuğumuzun gönlünde ve psikolojisinde büyük yaraların açılmasına sebep olabiliriz.

     İnsanı insan yapan , cehaletin karanlığından aydınlığa çıkaran , kültür ve medeniyetimizin besleyici , büyütücü ve geliştirici bilgilerini öğrenebileceğimiz eğitim kurumlarımıza , Azınlık okullarına sahip çıkmak , ayakta tutmak , yaşatmak ve geliştirmek hepimizin sorumluluğundadır.

     İyiliğin ne olduğunu sormaya gelen birine:

  « Kalbine danış , iyilik nefsin uygun gördüğü ve yapılmasını kalbin onayladığı şeydir. Yanlış ise içini tırmalayan ve başkaları sana yap deseler bile içinde şüphe ve tereddüt uyandıran şeydir», açıklamasını yapan insanlığın efendisine bu konuda kulak verelim. Zira duyguların merkezi konumunda bulunan kalbimizin insan hayatını belirleyen ve çevreleyen temel kavramlar olan sevgi , nefret , cesaret , korkaklık , iyilik , kötülük vb. duygu ve düşüncelerin merkezi olan kalbin sağlam olması, kainatı kavrama , evreni tanıma, kendini bilme , kişiliğimizin ve şahsiyetimizin oluşmasında da çok büyük önem arz eder.

             Görev ve sorumluluklarımızın ne olduğunu ve ne olmadığını açıklarken öncelikle Azınlığı bir bütün olarak ele almak ve bu bütünün parçalarından olan Azınlık kurum ve kuruluşlarına sahip çıkmak ,bu kurumların en önemlilerinden biri olan okullarımıza ve Azınlık eğitimine varlığımızla destek vermek , eksiğiyle fazlasıyla o okulların bizim okullarımız olduğunu unutmamaktır . Bizim okullarımız ve eğitimimiz gerçekten değerli ve güzeldir.

       Saygıdeğer veliler bizler eğitimi belirli alanlardaki başarı ve başarısızlıklarla değil bir bütünlük içinde erdemli , ahlaklı ve değerlerine sahip çıkan , toplumuna , ülkesine ve insanlığa değer üreten nesillerin yetişmesi olarak bakıyoruz. Bu güzelliklerin ve başarının tamamının bizim okullarımızda var olduğuna inanıyoruz. İnsanı yetiştiren , mutlu eden unsurun fiziki mekanların mükemmelliğinden ziyade, o mekanlarda dolaşan ve var olan manevi atmosferin , psikolojik olgunluğun , bilincin ve tatmin olmuş bir kalbin varlığıyla mümkün olacağına inanmaktayız.

     Bireysel ve toplumsal sorumluluğumuzun gereği Azınlık olarak hakkımız olan ve uluslararası düzeyde teminat altına alınmış olan okullarımıza ve Azınlık Eğitimine sahip çıkıyoruz ve çocuklarımızı Azınlık Okullarına gönderiyoruz .

                                                           Kamuoyuna Saygılarımızla

                                                   Trakya Azınlık Okulları Encümenler Birliği Derneği

                                                                 Yönetim Kurulu

  ©2017 Burasi Batı Trakya. Tüm Hakları Saklıdır.

  Please publish modules in offcanvas position.