"HALK HAREKETİ" LİSTESİ TANITILDI

  Previous Next

  "HALK HAREKETİ" LİSTESİ TANITILDI

   

  Gümülcine, 16.09.2023

  İskeçe ili Mustafçova Belediyesinde geçmiş dönemde belediye başkanlığı da yapan Cemil Kabza’nın kurduğu ve 8 Ekim seçimlerine de katılmaya hazırlanan "Halk Hareketi" listesi 15.09.2023 akşamı Dolaphan’da tanıtıldı.

  Toplantıya meclis ve muhtar adaylarının yanı sıra çok sayıda soydaş da katıldı.

  “13 yıl önce olduğu gibi, yine aynı duygularla, aynı kararlılıkla, aynı inançla, aynı amaç etrafında yine biriz, yine beraberiz.” Sözleri işle konuşmasına başlayan Halk Hareketi Başkanı Cemil Kabza, konuşmasını “Belediyecilik gönül işidir!

  Biz, ilk günde olduğu gibi bu gün de hiçbir menfaat, hiçbir karşılık beklemeden, tertemiz duygularla bir araya gelmiş, GÖNÜL DOSTLARI’yız.

  Bizi birbirimize sımsıkı bağlayan inancımızdır, samimiyetimizdir, birbirimize olan güvenimizdir, kardeşliğimizdir, dostluğumuzdur.” İfadelerini kullandı.

  Konuşması sık alkışlarla kesilen Cemil Kabza tanıtımda aşağıdaki konuşmayı gerçekleştirdi:

  Gönül dostları,

  Balkan kolunun güzel insanları,

  Değerli kardeşlerim, hanım efendiler, beyefendiler,

  Kıymetli gençler, sevgili çocuklar!

  13 yıl önce olduğu gibi, yine aynı duygularla, aynı kararlılıkla, aynı inançla, aynı amaç etrafında yine biriz, yine beraberiz.

  Bizleri tekrar buluşturan yüce rabbimize hamd olsun. Şükürler olsun.

  Sözlerime, son 4 yıl içerisinde vefat eden yakınlarımızı, gönül dostlarımızı minnet ve rahmetle anarak başlamak istiyorum

  Covid-19 döneminde, depremlerde, sellerde hayatlarını kaybedenlere de Allah’tan rahmet dileyerek başlamak istiyorum.

  Değerli dostlar!

  Yüzünüzdeki o samimiyet, o heyecan, o inanç bizlere ayrı bir güç veriyor.

  İnandığımız bu yolda birlikte yürümeye çok kararlı olduğunuzu görüyorum, hissediyorum. Bunun için sizlere minnettarım. Sağolun var olun.

  GÖNÜL DOSTLARI!

  Belediyecilik gönül işidir!

  Biz, ilk günde olduğu gibi bu gün de hiçbir menfaat, hiçbir karşılık beklemeden, tertemiz duygularla bir araya gelmiş, GÖNÜL DOSTLARI’yız.

  Bizi birbirimize sımsıkı bağlayan inancımızdır, samimiyetimizdir, birbirimize olan güvenimizdir, kardeşliğimizdir, dostluğumuzdur.

  Farklı hayaller peşinde koşanlar ise saflarını belli etmiş oldu. Böylesi daha da iyi oldu. Kendi menfaatlerini toplum menfaatlerininin önüne koyanlara, güle güle diyoruz.

  İnanın biz doğru yoldayız. Bugüne kadar değerlerimizden vazgeçtik mi? HAYIR tabii. Vazgeçmeyeceğiz tabii.

  Bir çok engeli aşarak, çeşitli zorluklara karşı birlikte inançla, kararlılıkla göğüs gererek hamdolsun bugün dim dik ayaktayız.

  Birileri bizi hafife aldı. Bakınız beyler! HALK HAREKETİ hafife alınacak bir HAREKET değildir. Halk Hareketi gönülden bağlı insanlardan oluşan, birliği beraberliği her şeyin önüne koyan güçlü bir harekettir. 8 Ekim’de inşallah sandıklar açıldığında bunu göreceksiniz.

  Sandıkları patlatmaya hazır mıyız?

  Kimse merak etmesin Meydan boş değil. Meydan HALK HAREKETİ gönül dostlarıyla doludur.

  Mevlam bu birlik ve beraberliğimizi bozmasın.!

  Değerli hemşehrilerim, kıymetli Mustafçova Belediyesi sakinleri,

  Yaklaşık 13 yıl önce GÖNÜL DOSTLARI’yla birlikte çıktığımız yola, bugün 117 kişilik yenilenmiş kadromuzla devam ediyoruz.

  Bizler, yerel siyasete ilk adımlarımızı attığımız andan itibaren, daima halkımızın yanında olduk, yanında olmaya da devam edeceğiz.

  Sandıktan çıkan sonuca her zaman saygı göstererek, bulunduğumuz mevkiler değişse de, milletimize ve bölgemize olan sevdamız asla değişmedi.

  Bulunduğumuz her mevkide halkımıza daha iyi hizmet etmenin gayreti içerisinde olduk.

  Bölgemizi ve insanımızı hiç bir zaman yalnız bırakmadık.

  İyi günde de, kötü günde de hep yanında olmaya gayret ettik. Dertleriyle dertlendik, hüzünleriyle hüzünlendik, sevinçleriyle sevindik.

  Dünya felaketi sayılan pandemi döneminin sıkıntılı günlerini, aylarını hep birlikte yaşadık.

  O zor gün ve aylarda asla siyasi rant peşinde koşmadık.

  Doğru atılan adımları destekledik, yanlışları da yüzlerine vurduk, haykırdık.

  Milletin sesi, en yüce karar mercii olan meclisimizin çalışması için çaba sarf ettik.

  Tıpkı pandemi öncesi olduğu gibi pandemi sonrasında da mecliste halkımızın sesi olduk. Sorunları dile getirdik, öneriler sunduk, yönetimin hatalarını sıraladık, gün geldi tartıştık ama siyasi ahlak prensiplerimizden asla vazgeçmedik.

  Biz sorunları tespit etmek için değil, biz sorunlara çözüm üretmek için buradayız.

  Biz meydanlara nutuk atmak için değil, yapacaklarımızı anlatmak için çıkıyoruz. Biz güçlü kadromuzla, programımızla sizlere HİZMET etmek istiyoruz.

  Biz, her dönem karşınıza programımızla çıkıyoruz. Yazıya dökmekten çekinmedik, çekinmiyoruz. Laf değil, programla güçlü kadroyla karşınızdayiz.

  İŞTE PROGRAMIMIZ

  Değerli hemşehrilerim,

  2010 yılından bu yana elde ettiğimiz tecrübemize, listemizde yer alan genç, dinamik, samimi ve tecrübeli isimlerden oluşan kadromuza ve milletimize güvenimiz tamdır.

  “Belediyecilik gönül işidir.” Dedik. Evet öyledir. Bu gerçekle yola çıkarak, 117 kişilik gönül dostu ekibimizle 8 Ekim 2023 seçimleri için karşınızdayız.

  Listelerin kurulma süreci boyunca, bizleri yalnız bırakmayan, gece gündüz çalışan ve güçlü ekibimizin kurulmasına katkı sağlayan bütün gönül dostlarımıza teşekkür ediyoruz.

  Biz bu süreçte hiç kimsenin adaylarıyla uğraşmadık. Siyasi ahlak prensibimizden kesinlikle ödün vermedik. Ancak bazı aç gözlüler adaylarımızdan bazılarına, listemizde adaylığı açıklanmış olan dostlarımıza dahi telefon edip, Kabza’yı bırak bize gel diyenler oldu. Hamd olsun bütün dostlarımız kapıları yüzlerine vurdu.

  SİZ, HALK HAREKETİ’ne gönülden bağlanamanın ne olduğunu farkında değilsiniz galiba!

  Çok uğraştınız, ama hiç bir şey elde edemediniz. Bizimle uğraşmayın. Bakın işinize, kendinize bakın. İçinize bakın.

  Gönül Dostları,

  Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da ilkeli siyaset anlayışımızı titizlikle, ısrarla sürdüreceğiz. Yapılan hataları, söz verip de yerine getirilmeyen sözleri de dile getirmekten çekinmeyeceğiz.

  Biz sorunları dile getirmek için değil, biz onlara çözüm üretmek için tekrar iktidara geleceğiz.

  Şu da biline ki, üzerimize atılacak her iftira, yalan, karalama ve çirkin siyasi söylemler kesinlikle cevapsız kalmayacatır.

  Kale’ye laf atanlara da şunu söylemek isterim.

  Siz kaleyi laf atarak değil, top atsanız dahi YIKAMAZSSINIZ!

  Değerli gönül dostları,

  Memleketimizin ekonomik açıdan en zor dönemi olarak adlandırılan 2014-2019 döneminde, samimi bir şekilde bütün enerjimizi ortaya koyarak, milletimize en güzel bir şekilde hizmet etmeye çalıştık.

  Kısa vadedeki günlük sorunlara karşı göğüs gerdik, belediyemizi ve geleceğimizi düşünerek, geleceğe hazırlık ve yatırımlar yaptık.

  Nasıl bir yönetim sergilediğimizi ise, 2019 yılı ilk hafta seçim sonuçları hepimize gösterdi.

  Sonrası mı? Sonrasını da SÖZ verip de SÖZÜNDE durmayanlar düşünsün.

  Yanlış yaptınız yanlış.

  Değerli kardeşlerim,

  Bizim de hatalarımız oldu mu? Evet oldu.

  Eksiklerimiz var mıydı? Evet vardı.

  Biz hatalarımızı görüp, onları kabul eden ve onları düzeltebilen bir anlayışa sahibiz.

  Yönetimdeyken de, ana muhalefette iken de kapımız herkese açıktı. Herkesi dinledik, herkesin fikrine, tekliflerine saygı duyduk.

  Biz, meclisin bir bütün olduğuna inandık ve inanıyoruz.

  Hiç bir zaman kimseye “Ben” egosuyla yaklaşmadık. “Biz” anlayışını en iyi temsil ettik ve de etmeye devam edeceğiz.

  Anamuhalefat olarak bazıları gibi belediye yönetiminden rica etmedik, talep ettik, çözüm önerileri sunduk, teklifler yaptık. Kullandığımız oyların daima arkasında durduk, bugün evet, yarın hayır demedik.

  Diyalogdan asla çekinmedik, kaçmadık, kaçmıyoruz.

  2014-2019 döneminde yaptığımız doğru ve çözüme yönelik projelendirme çalışmalarımızın bugün belediyeyi ayakta tuttuğunu görmek, bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir.

  Merak etmeyin! Yapılan yanlışları düzelteceğiz.

  Yarım yamalak kalan neyse, Allah’ın izniyle hepsini tamamlayacağız.

  Biz belediyeciliğin devamlılık esasına dayandığına inanıyoruz. Bugünkü yönetim tarafından doğru olarak ne yapılmaya çalışıldıysa ve yarım kaldıysa söz veriyorum hepsini bitireceğiz.

  Biz eğriye eğri, doğruya doğru diyebilenleriz.

  DEĞERLİ GÖNÜL DOSTLARI

  Güçlü bir belediye, güçlü bir hükümet ve güçlü bir eyalet ile olur.

  Bizler, yönetimde iken hükümet, ekonomik kriz ile boğuşuyordu. Daha fazla ekonomik destek yerine, kemer sıkma politikası uygulanıyordu. Memleketi iflastan kurtarmak için mücadele ediliyordu.

  Kesinti üstüne kesinti yapılıyordu. Gün geldi belediyenin kasasındaki paraya da el koymaya kalktılar. Tabii ona müsade etmedik ama gerçekten sıkıntılı bir dönem yaşadık.

  Bu dönem ise tek başına iktidar olmuş güçlü bir hükümet var. Öyle görünüyor ki, güçlü bir Eyelet yönetimi de kapıda. Geriye HALK HAREKETİ kadrosuyla güçlü bir belediye kalıyor. Bu da sizin elinizdedir.

  Halk Hareketini yeniden iktidar yapmaya hazır mıyız!

  Değerli dostlar,

  Biliyorsunuz, Eyalet’in belediyeler üzerinde etkisi özellikle finansman konusunda büyüktür. Belediye ve eyalet et ile tırnak gibidir. Onun için güçlü temsilcilerimizin olduğu güçlü bir Eyalet için de sandık başına gideceğiz. Kararınız ne olursa olsun. Sizleri en iyi bir şekilde temsil edecek kişileri tercih edelim.

  Bu akşam burada Eyalet meclisinde aday olan bazı arkadaşlar da var. Davetimize icabet edip katıldıkları için onlara da teşekkür eder, üstün başarılar dilerim.

  Değerli gönül dostları,

  Birkaç ay önce

  Doğu Makedonya Trakya Bölgesi Eyalet başkanı belediyemizi ziyaret etti. Tabii Sayın başkan bizleri o toplantıya davet etmedi, ama olsun.

  Biz size söz veriyoruz! Belediyemize yapılacak ve muhalefetin de bulunması gereken hangi toplantı olursa olsun bütün muhalefeti DAVET edeceğiz. Çünkü biz, belediyenin bir bütün olduğuna inanıyoruz. Bunu geçmişte de gösterdik. Biz davet ettik, onlar katılmadı. Orasını kendileri bilir. Ama davet ettik mi, evet ettik ve yine edeceğiz.

  Şimdi sayın Metios belediyedeki o toplantıdan sonra bir basın bülteni yayımladı. Bu bültene istinaden Mustafçova Belediyesi’ne proje ve finansman bazında yaptıklarını sıraladı. İyi de yaptı.

  Bakınız! Sayın Metios’un bahsettiği 22 projeden 17’sinde HALK HAREKETİ’nin imzası var.

  Biz bu tabloyu gördüğümüz zaman gurur duyduk! Duyduk çünkü 4 yıl önce yaptıklarımızın ne kadar doğru olduğu kanıtlanmış oldu.

  Gerekli görüldüğü takdirde yaptıklarımızı da tek tek sayacağız.

  Biz belediyeyi tabir caiz ise “Toparladık” Sadece şunu söyliyeyim. Yönetimi devraldığımız zaman su ve kanalizasyon tüzüğü bulunmayan bir belediye devraldık. Ama hamd olsun. Belediyenin doğru dürüst çalışabilmesi için ne gerekiyorsa yaptık.

  Kanunsuz iş yapmadık, şeffaf çalıştık, milletten ve muhalefetten kaçmadık, dürüst olduk, mertçe konuştuk, borç yapmadık, aksine ödedik ve herkesi kucakladık.

  İnsanlara kapımızı açtık, onları dinledik, onlarla dertleştik, onlarla birlikte sevindik, birlikte üzüldük. Samimi olduk.

  Yaparaz dediğimizi yaptık. Yapmaya çalışırız dediğimizde mücadele ettik. Kimseye kabadayılık taslamadık. Milletimize hizmetkar olduk.

  Oy veya adaylık karşılığı asla hizmet etmedik. Kimseyi tehdit etmedik. Tehditlere de asla boyun eğmedik. Özümüze dokunmaya kalkanlara karşı koyduk, korkmadık, susmadık ve asla müsade etmedik.

  4 yıl boyunca mecliste halkımızın sesi olduk. Bazıları gibi sırf soru sordum denilsin diye soru sormadık. İktidardan rica etmedik, talep ettik, teklif yaptık, yanlışları mertçe hür bir şekilde mecliste dile getirdik.

  Sorunların gerçek çözümüne yönelik teklifler yaptık. Pandemi dönemini bazıları gibi siyasi fırsat olarak görmedik. Devletin verdiği talimatları uyguladık, uygulanmasına yardımcı olduk.

  Siyasi ahlak ilkelerimizden ödün vermeden, susmadık, konuştuk, iktidarı eleştirdik. Sizlerden gelen şikayetleri dile getidik, çözüm yolları aradık.

  Biz böyle bir anlayışa sahip bir hareketiz.

  Biz, samimiyiz, biz dürüstlükten yanayız. Çünkü biz...... HALK HAREKETİ’yiz.

  Değerli belediye sakinleri,

  Güçlü kadromuzla milletimize hizmet için çıktığımız bu yolda bizleri yalnız bırakmayacağınızı biliyoruz.

  Biz, samimi bir şekilde halkımızın desteğini bekliyoruz.

  Biz size hizmet etmek için hazırız. Yeter ki siz, SİZİN HAREKETİNİZ OLAN HALK HAREKETİNE sahip çıkın.

  8 Ekim 2023 tarihinde gerçekleşecek belediye seçimlerinde, bize yakışan bir yarışın olmasını temenni eder, bütün aday arkadaşlara başarılar diler, demokrasinin galip geleceği bir seçim olmasını dileriz.

  Kolay olmadı, uzun ve dikenlerle, engellerle dolu bir yolculuk. Bu yolculuğumuz Allah’ın izni ve sizlerin desteğiyle önümüzdeki dönemde de devam edecektir. Biz bu yola birlikte baş koyduk. Biz, önce Allah’a, sonra da sizlere güvendik.  

  ŞEFFAF VE ADALETLİ HİZMET İÇİN,

  İNSANA SAYGILI, İNSANA DEĞER VEREN BİR YÖNETİM İÇİN,

  ŞAHSİ MENFAATLER DEĞİL, TOPLUM MENFAATLERİ İÇİN

  EL ELE, GÖNÜL GÖNÜLE YENİDEN ne diyoruz?

  HALK HAREKETİ DİYORUZ.

  SADECE SÖZ DEĞİL, İCRAAT İÇİN

  DURUMU KURTARMAK İÇİN DEĞİL, KALICI HİZMET İÇİN

  “BEN” ANLAYIŞI YERİNE “BİZ” ANLAYIŞININ GELMESİ İÇİN

  Ne diyoruz? HALK HAREKETİ diyoruz.

  “OY KARŞILIĞINDA HİZMET” ANLAYIŞININ SONA ERMESİ İÇİN

  EL ELE VERİYOR, HALK HAREKETİ ETRAFINDA BİRLEŞİYOR MUYUZ?

  HERKESE EŞİT HİZMET ANLAYIŞININ YENİDEN TESİS EDİLMESİ İÇİN

  BİRLİK

  GÜVEN

  AZİM

  HİZMET

  ÇARKLARININ YENİDEN DÖNMESİ İÇİN

  BİR DAHA HALK HAREKETİ DİYELİM Mİ?

  BİR OLACAĞIZ

  BİRBİRİMİZE GÜVENECEĞİZ

  AZİMLİ OLACAĞIZ

  EL ELE VERECEĞİZ

  ADALETLİ VE EŞİT HİZMET İÇİN

  YENİDEN HALK HAREKETİ DİYECEĞİZ

  Bu akşam buraya katılımınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Siyasi hayata adım attığım ilk günden bu güne kadar beni hiçbir zaman yalnız bırakmayan başta aileme ve siz değerli GÖNÜL DOSTLARINA teşekkür ediyorum.

  Bu akşam burada aramıza katılan yeni GÖNÜL DOSTLARI var. Aramıza katılan çok sayıda yeni arkadaşımız, dostumuz, kardeşimiz, bacımız, ablamız var. Onlara da bu büyük aileye hoş geldiniz diyor ayrıca teşekkür ediyorum.

  Hayırlı uğurlu olsun.

  Hepinize teşekkür ederim

  Hepinizi Allah’a emanet ediyorum.

  Kalın sağlıcakla

  ADAY TANITIMI

  Şimdi de listemizde yer alan adayları tanıtacağız. Bu akşam işleri dolayısıyla aramızda olmayan veya yurt dışında olan aday dostlarımız var.

  Onlar bedenen belki burada değiller ama inanın GÖNÜLLERİ burada.

  Onların da isimlerini zikredeceğim.

  İŞTE ADAYLARIMIZ

  ILICA BÖLGESİ

  ILICA

  1. Erdoğan İbrahim Başı
  2. Besim Kavas
  3. Hasan Köse
  4. Ayten Bıçakçı
  5. Aslı Selim Kahya
  6. Rihan Hraloğlu
  7. Ömer Hraloğlu
  8. Tahsin Şeyhoğlu

  MEMKOVA

  1. Sibel Gaco
  2. Abdullah Eyyüp
  3. Fatma Kehaya
  4. Emine Boasi
  5. Selvinaz Huskoğlu

  DEMİRCİK

  1. Orhan Musa
  2. Tahir Ömer
  3. Fatma Uts
  4. Ömer Hafız Bülent

  KOZLUCA

  1. İrfan İnco
  2. Tahir Faruk Konte
  3. Remzi Mecit Hasan
  4. Kardiye Raşit
  5. Mustafa Şeh
  6. Cevriye Tüccar

  PAŞEVİK

  1. Arif Kule
  2. Sefer Mezin
  3. Aysel Muacir
  4. Sibel Celep
  5. Meliha Çolak
  6. Fahrettin Halil

  VOLKANOVA

  1. İsmet Zümre
  2. Hilmiye Bargan

  ELMALI

  1. Sabri Saatçı
  2. Ömer Bekir
  3. Ayşe Sulko
  4. Mecit Hacıhüseyin
  5. Mehmet Hacıhüseyin
  6. Saatçı Nebiye

  ŞAHİN

  1. Hamdi Yörükoğlu
  2. Celal Hasan Başı
  3. Esra Yörükoğlu
  4. Zülten Ago
  5. Fatih Şaban
  6. Canan Karacaoğlu

  SİNİKOVA

  1. Ali Avcı
  2. Kübra Albayrak
  3. Emine İsmail Kahya
  4. Orhan Kara
  5. Kenan Kınalı
  6. Seydan Musa
  7. Kenan Osman
  8. Remziye Musa
  9. Cemile Boz Hüseyin
  10. Osman Osman
  11. Mümin Çavuş Mestan
  12. Şenol Bey

  GÖKÇEPINAR

  1. Diler Kara Kehaya
  2. Ridvan Karahüseyin
  3. Enes Könse
  4. Feriha Lis
  5. Gülşen Belço
  6. Erkan Bozoğlu
  7. Seda Serdar
  8. İsmet Selim
  9. Rıdvan Cambaz

  KETENLİK

  1. Halide Müminçe
  2. Cüneyt Mustafaoğlu
  3. Salih Osman Kahya
  4. Gülten Sağır
  5. Ahmet Havaca
  6. Recep Hasan Salih
  7. Nezile Hüsmenoğlu
  8. Ercan Peçenik

  MUSTAFÇOVA

  1. Emir Mehmet
  2. Meyra Kabza
  3. Müzeyyen Kehaya
  4. Hasan Kurt
  5. Ramadan Mekera
  6. Halime Bimbaşı
  7. Kasim Osmança
  8. Sevcan Osmança
  9. Hayri Tançko

  BASAYKOVA

  1. Gülşen Ahmet
  2. Fahriye İmam
  3. Fahri Mehmetali
  4. Ercan İmam

  SADNOVİTSA

  1. Hasibe İmam
  2. Yücel Hüseyin İdris

  YASSIÖREN

  1. Orhan Emir
  2. Halil Ardalı
  3. Ayşe Karaosman
  4. Belkız Karabıyıklı
  5. İbrahim Direk
  6. Ramadan Murat Süleyman
  7. Havva Topaç
  8. Sabri Hacıkara
  9. Murat Hacıhalil

  DOLAPHAN

  1. Yunus Karahoca
  2. Nayme Efendi
  3. Nediye Kuru
  4. Emine Mollaoğlu
  5. İsmet Kuru
  6. Nevim Otuzbir
  7. Fatma Kuru
  8. Mehmetali Süleyman
  9. Mediha Hacıoğlu
  10. Ekrem Hacımilazım

  SÜMBÜL MAHALLE

  1. Bahri Ramadan

  AGNİLA

  1. Ceylan Bacak
  2. Hatice Biber
  3. Hakan Bacak

  SALINCAK

  1. Hayrettin Kanduhar
  2. Nazlı Boz
  3. Hilmi Karaali

  BRATANKOVA

  1. Cihat Arnavut
  2. Nurettin Karaosman

  SİROKO

  1. Vildan Kalfa
  2. Orhan Kalfa
  ©2017 Burasi Batı Trakya. Tüm Hakları Saklıdır.

  Please publish modules in offcanvas position.