İSKEÇE AZINLIK LİSESİ BOYKOTA GİDİYOR

  İSKEÇE AZINLIK LİSESİ BOYKOTA GİDİYOR

   

  Gümülcine, 16.09.2023

  İskeçe Azınlık Lisesinde ortaöğretim müdürlüğünün vardyalı eğitime tekrar dönme ve çelişkili kararlar vermesi sonucunda Encümen Heyeti ve Okul Aile Birliği 15 Eylül 2023 Cuma günü toplanarak boykot kararı aldı. Pazartesi sabahı ta veliler tarafından valilik binasına protesto yürüyüşü düzenlenecek.

  Konuyla ilgili Encümen Heyeti ve Okul Aile Birliği aşağıdaki duyuruyu yayımladı:


  Öğrencilerimizin okula geldikleri ilk gün itibariyle İskeçe Orta Öğretim Müdürlüğü’nün akıl almaz ve birbiriyle çelişen talepleri neticesinde Encümen Heyeti ile Okul Aile Birliği tarafından 15 Eylül Cuma günü düzenlenen veli ve öğrenci temsilcileri toplantısı okulumuzun spor tesislerinde yapıldı.
  Yapılan toplantıda veliler ve öğrencilere var olan durum ve İskeçe Orta Öğretim Müdürünün tavrı, Encümen Heyeti ve Okul Aile Birliği yöneticilerinin bu kabul edilemez tavra karşı bulundukları girişimler ayrıntılarıyla anlatıldı.
  Gerçekleşen toplantı neticesinde
  İskeçe Ortaöğretim Müdürlüğü’nün okulda vardiyalı eğitim dayatmasını protesto etmek ve okulun sabahçı olarak başladığı eğitime devam etmesi ve yıllarca süren okulun bina sorununa çözüm bulunması talebiyle İskeçe Azınlık Ortaokul – Lisesi öğrencileri boykot kararı aldı. Encümen Heyeti, Okul Aile Birliği ve okulumuzun velileri de bu karara destek amaçlı Pazartesi sabahı saat 7 den itibaren okul binamız önünde toplanmayı ve sonrasında İskeçe Belediyesi ve Ortaöğretim Müdürlüğünün bürolarının da bulunduğu valilik binasına protesto yürüyüşü gerçekleştirmeyi kararlaştırdı.
  Encümen Heyeti olarak, tüm Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı mensuplarını protesto yürüyüşümüze davet ediyoruz.
  Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


  İskeçe Azınlık Ortaokulu- Lisesi Encümen Heyeti ve İskeçe Azınlık Ortaokulu- Lisesi Okul Aile Birliği 

  ©2017 Burasi Batı Trakya. Tüm Hakları Saklıdır.

  Please publish modules in offcanvas position.