BATI TRAKYA İMAM HATİP LİSESİ  MEZUNLARI VE MENSUPLARI DERNEĞİ FENERBAHÇELİLER DERNEĞİNİN KAPATILMASINI KINADI

  BATI TRAKYA İMAM HATİP LİSESİ  MEZUNLARI VE MENSUPLARI DERNEĞİ FENERBAHÇELİLER DERNEĞİNİN KAPATILMASINI KINADI

  2.06.2024
   
  AÇIKLAMA
   
  Gümülcine Asliye Hukuk Mahkemesi’nin yayımladığı Batı Trakya Fenerbahçeliler Derneği’nin kapatma kararına -doğrusu- pek şaşırmadık, ya da beklentimizin aksine bir gelişmeyle karşılaşmadık!
   
  Şimdiye değin çıkartılan kararlar silsilesi seyrine baktığımız zaman lehimize ne değişmiş ya da nefes almamızda ne tür bir adım atılmıştı ki bu derece şaşırmamıza vesile olsun. Azınlığın verdiği tepkilere rağmen yumuşatılmış bir yüz mü bulmuştuk? Muhatap alınma denkleminde aklıselimin yürütüldüğü bir vaadin güdüldüğüne mi şahit olduk? Ümidimizi azınlığımızın lehine yeşerten ne olmuştu?
   
  Hal böyleyken müşterek bir futbol takımına gönül vermiş bir derneği kapatmak yönünde karar alan hukuk merci gerçekte neyi başarmış oldu? Demokrasi tarihine bu şekilde bir tik daha koydurmakla ne kazandı merak edebiliriz, lakin olaya olağanüstü bir şaşkınlık bahşetmek azınlık aleyhine çalışan karar mekanizmasını hâlâ tanımamış olmaklığımıza işaret ederdi. Tarihine bir kapatmayı daha ekleyen bu kararı kınıyoruz. Eskilerin deyimiyle bize de agâh olmak düşer, en çok da böylesi bir zamanda…
   
  Saygılarımızla…
  Y.K.

  M. Emin AHMET

   
  BATI TRAKYA İMAM HATİP LİSESİ 
  MEZUNLARI VE MENSUPLARI DERNEĞİ 
  (BİHLİMDER) BAŞKANI
  ©2017 Burasi Batı Trakya. Tüm Hakları Saklıdır.

  Please publish modules in offcanvas position.