İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ RESİM KURSUNDAN YIL SONU SERGİSİ

  Previous Next

  İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ RESİM KURSUNDAN YIL SONU SERGİSİ

  5.06.2024

  İskeçe Türk Birliği (İTB) Resim Kursu öğrencilerinin yıl sonu sergisi 2 Haziran 2024 Pazar günü gerçekleştirildi. İTB lokalindeki sergide Resim Kursu öğrencilerinin bir yıl boyunca ürettiği eserlerden örnekler sergilendi.

  Sergi açılışı nedeniyle İskeçe Türk Birliğinde düzenlenen etkinlik İTB Resim Kursu Öğretmeni Zeynur Bargan’ın konuşmasıyla başladı. İskeçe Türk Birliği Resim Kursunun 80 öğrencisiyle çok dinamik bir çalışma grubu olduğunu belirten Zeynur Bargan, tüm öğrencilerini tebrik etti. Bargan ayrıca sergiye katılan tüm yetkililere teşekkür etti.

  İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, kurs öğretmeni ve öğrencileri ile ailelerini tebrik ederek başladığı konuşmasına şöyle devam etti: “Resim Kursumuz, İskeçe’ye ve Batı Trakyamıza güzellikler katan, çocuklarımızın sosyalleşmesine katkı sağlayan bir kurs olarak karşımıza çıkıyor. Son yıllarda resim kursumuza ilgi ve alakanın arttığını görmek bizleri mutlu ediyor. Bugün burada bizlerle olan çocuklarımıza, velilere ve Batı Trakya Türk Azınlığı temsilcilerine katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum.”

  Daha sonra sırasıyla DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bahri Belço, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı, Mustafçova Belediye Başkanı Ahmet Kurt ve İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa da birer konuşma yaptı.

  İTB Resim Kursuna üç yıl boyunca devam eden öğrencilere başarı belgeleri, sergiye katılan Türk azınlık temsilcileri tarafından verildi. Son olarak ise sergiye katılan İTB Resim Kursu öğrencilerine hediyeleri verildi.

  ©2017 Burasi Batı Trakya. Tüm Hakları Saklıdır.

  Please publish modules in offcanvas position.