• Yeni hastane gerçek oluyor!

  Yeni hastane gerçek oluyor!

 • İskeçe Türk Birliği’nden konferans

  İskeçe Türk Birliği’nden konferans

 • BİHLİMDER'den

  BİHLİMDER'den "Medya ve Temsil" konulu konferans

 • Durhasanlar Köyünde Mevlit

  Durhasanlar Köyünde Mevlit

yorum  pervin a Mustafa Bayramali

Cuma, 09 Mart 2018 16:07

GTGB Başkanı Necat Ahmet 10. Balkanlı Öğrenciler Kış kampına katıldı

Balkan Müslümanlarıyla Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin (BESADER) her yıl düzenlemekte olan Balkanlı Öğrenciler Kış Kamplarının 10.su bu yıl 28 Şubat- 4 Mart tarihleri arasında Ankara’da düzenlendi.

Protokol konuşmalarıyla başlayan açılış programına katılan Türkiye Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, yaptığı konuşmada Türkiye ve Balkanlar arasındaki iş birliğinin önemine vurgu yaptı.

Yaklaşık 1200 Balkanlı öğrenci ile 100 kadar Balkanlı misafirin katıldığı kampta, Balkanlardan ve Türkiye’den çok sayıda STK yetkilisi, eğitimci, gazeteci, siyasetçi ve kanaat önderi yer aldı. Yunanistan-Batı Trakya’yı temsilen Başkanımız Necat Ahmet, Genel Sekreterimiz Nihat Binbaşı, İTB Eğitim Koordinatörü Cemali Tahir ve DEB Partisi Genel Başkan Danışmanı Bahri Belço kış kampına katıldılar. Ayrıca Yunanistan Atina’dan Yunanistan Müslümanları Derneği Başkanı Naim Elghandour ve aynı dernekte yetkili Anna Stamou da BESADER kış kampında yer alanlardandı. Kamp programı dâhilinde ayrıca Ülke Çalıştayları da düzenlendi.

Kamp sürecinde Yunanistan’dan gelen öğrenciler iki ayrı çalıştay gerçekleştirdi. Yunanistan’ın Azınlık Politikası ve Azınlık Problemleri başlığı altında düzenlenen çalıştayda, GTGB Başkanı Necat Ahmet ve Genel Sekreteri Nihat Binbaşı, İTB Eğitim Koordinatörü Cemali Tahir ve DEB Partisi Genel Başkan Danışmanı Bahri Belço görüşlerini dile getirdiler ve sorulan sorulara cevap verdiler. Çalıştaya katılan öğrenciler Yunanistan’a ayrıca farklı bir açıdan bakma fırsatı bulduklarını dile getirdiler.

Kamp boyunca katılımcılar, öğrenciler arasında çeşitli spor dallarında yarışlar düzenlendi. Şampiyon takımlara ve dereceye giren öğrencilere kupa ve madalyalar verildi. Organizasyon, 4 Mart Pazar günü kapanış programı ile sona erdi.

Okunma 189 defa

Ortam

Resim Galerisi

oku

rr oku